YÖNETİM


Ömer Faruk COŞKUN
Kahramanmaraş Valisi
 
 
 
       Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk COŞKUN, 1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini İstanbul’da, orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
        Aynı yıl Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Bölümünde yüksek lisans yaptı. 
     1996-2007 yılları arasında sırasıyla, Kocaeli Kaymakam Adaylığı, Kırşehir-Akpınar, Tunceli-Mazgirt, Bitlis-Adilcevaz ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2007 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 2009 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. Mülkiye Başmüfettişliği görevini sürdürmekte iken 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Osmaniye Valisi olarak atandı.
         Cumhurbaşkanlığının 09/06/2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararı ile Kahramanmaraş Valisi olarak atanmıştır.
         Vali Ömer Faruk Coşkun evli ve 2 çocuk babasıdır.

 
 


Cemil BOZ
Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü

1981 yılında Artvin’in Yusufeli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya Hendek ilçesinde tamamladı. Üniversite tahsilini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümünde yaptı. Mezuniyetinin akabinde Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Spor Yöneticiliği bölümünde başladığı Yüksek Lisans Eğitimini “Yerel Yönetimlere ait Spor Tesislerinde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sportif Etkinlikler A.Ş. Örneği” isimli teziyle tamamladı. 2004 – 2006 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sportif Etkinlikler A.Ş. şirketinde tenis antrenörü olarak görev yaptı.

2006 yılında İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Sportif Eğitim Uzmanı olarak atandı.  İl Müdürlüğünde çeşitli birimlerde görev aldıktan sonra 2013 yılından itibaren Gençlik Hizmetleri ile Personel Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

24 Mayıs 2017 tarihinden itibaren İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görevlendirildi. Görev süresi boyunca birçok ulusal ve uluslararası organizasyonlarda görev almıştır. 11 Mart 2020 tarihinde Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan İl Müdürümüz, Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı, Spor Yöneticiliği bölümünde Doktora eğitimine devam etmektedir.   Evli ve 2 çocuk babasıdır.