HAVALI TABANCA TAKIMIMIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARINA AMBARGO KOYDU

  Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığı 2020 yılı faaliyet programında yer alan “Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası” 06-11 Mart 2020 tarihlerinde Mersin Erdemli Atış poligonunda düzenlendi. Türkiye geneli toplamda 512 sporcunun katıldığı şampiyona ya ilimizi temsilen katılan havalı tabanca takımımız Yıldızlar ve Gençler Kategorilerinde hem bireysel, hem de takım sıralamasından topladıkları puanlar ile şampiyonluklara ambargo koydular.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN BELİRTİLEN CORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ İLİMİZDE UYGULANMAYA DEVAM EDİYOR

  Dünyayı saran Yeni Tip Corona Virüs (COVİD_19) salgınına karşı ülke olarak Cumhurbaşkanlığı koordinesinde oluşturulan Corona Virüs Bilim Kurulu tarafından önlemler alınıyor. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Bakanlığımız etki alanında yer alan Gençlik Hizmetleri, Spor Hizmetleri ve Yurt Hizmetlerinde alınacak tedbirleri açıkladı. Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak alınan tedbirleri ilimizde uyguluyoruz.

  Haberi Oku

  KAHRAMANMARAŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE CEMİL BOZ ATANDI

  Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine Cemil BOZ atandı. Devir teslimi 11.03.2020 tarihinde il müdürlüğü makamında gerçekleştirildi. 2008-2020 tarihleri arasında İl Müdürlüğü görevini yürüten Ali İhsan KABAKCI görevini; 11 Mart 2020 tarihinde Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Cemil BOZ’ a devir etti.

  Haberi Oku

  ATMAYIN YENİLEYİN PROJESİNE START VERİLDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında (2019-1) dönemde Kahramanmaraş’tan 13 proje onaylandı. Sergentepe Orta okulu tarafından yürütülecek ve Bakanlığımız tarafından desteklenecek olan “ ATMAYIN YENİLEYİN” Projesinin açılışı 09.03.2020 tarihinde Okul konferans salonunda gerçekleştirildi. Biz doğayı korudukça doğada bizi korur sloganı ile başlatılan projesinin açılışında Okul Müdürü Tufan YORULMAZ ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Şube Müdürü Ökkeş SOLMAZ birer açılış konuşması yaptılar.

  Haberi Oku

  WUSHU’DA ÇİFTE BAŞARI

  Türkiye Wushu Federasyonu Başkanlığı 2020 yılı faaliyet programında yer alan Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Sanda Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası 03-13 Şubat 2020 tarihlerinde Antalya ilinde düzenlendi.

  Haberi Oku

  2020 GÜREŞ AVRUPA 3. SÜ HAYDAR YAVUZ ÇİÇEKLER İLE KARŞILANDI

  İtalya Roma da düzenlenen 2020 Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonasına Milli Takım kadrosunda katılan Kahramanmaraşlı Başarılı Milli Sporcularımızdan Hemşehrimiz Haydar Yavuz 70kg da Avrupa 3.sü oldu.

  Haberi Oku

  GELENEKSEL OKÇULUK SALON TÜRKİYE KULÜPLER KUPASI TAMAMLANDI

  Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu ve Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlediğimiz “Geleneksel Okçuluk Salon Türkiye Kulüpler Kupası” 21-23 Şubat 2020 Tarihleri arasında Osman Sayın Spor Salonunda yapıldı.

  Haberi Oku

  İL MÜDÜRÜ KABAKCI ELAZIĞLI BASKETBOL TAKIMINI MİSAFİR ETTİ

  2019-2020 Eğitim öğretim yılı okul sporları Basketbol Yıldız (kız-erkek) Bölgesel grup maçları ilimizde düzenleniyor. 18-22 Şubat 2020 tarihleri arasında Osman Sayın ve Batıpark Spor salonlarında yapılacak olan grup maçları için, ilimize 18 ilden yıldız basketbol takımı katılım sağlıyor.

  Haberi Oku

  OKUL SPORLARI GENÇLER FUTSAL İL BİRİNCİLİĞİ TURNUVASI TAMAMLADI

  2019-2020 Eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında; Futsal Gençler (Kızlar Erkekler) İl birinciliği turnuvası Osman Sayın Spor Salonunda yapıldı. Turnuvaya katılan lise futsal takımları il birincisi olarak ilimizi ve okullarını Türkiye Finallerinde temsil edebilmek için mücadele ettiler. Turnuvanın final maçlarının ardından sıralamalar şu şekilde oluştu;

  Haberi Oku

  ORYANTİRİNG 3. KADEME YARIŞLARI İLİMİZDE YAPILDI

  Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Millî Mücadelenin 100. Yılında Kahramanmaraş 3. Kademe Oryantiring Yarışları 14-16 Şubat 2020 tarihleri arasına ilimizde düzenlendi.

  Haberi Oku

  SOSYAL UYUM FUTBOL TAKIMIMIZ TÜRKİYE 2.Sİ OLDU

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve UNICEF arasında yapılan protokol ile Gençlik Merkezleri tarafından yürütülen Sosyal uyum projesi kapsamında düzenlenen İller arası futbol turnuvasında Kahramanmaraş sosyal uyum futbol takımımız Türkiye 2. oldu.

  Haberi Oku

  ANALİG JUDO GRUP MÜSABAKALARI İLİMİZDE TAMAMLANDI

  Gençlik ve Spor Bakanlı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Anadolu Yıldızlar ligi Judo Gurup birinciliği turnuvası 9 ilin katılımıyla 07-09 Şubat 2020 tarihleri arasında ilimiz Osman Sayın Spor Salonunda düzenlendi.

  Haberi Oku

  12 ŞUBAT KURTULUŞ VE 2.FAHRİ GEMCİ'Yİ ANMA ATICILIK TRAP KUPASI TAMAMLANDI

  Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu ve Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Kahramanmaraş’ımızın Düşman işgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen " 12 Şubat Kurtuluş ve 2.Fahri Gemici’yi Anma Atıcılık Trap Kupası" 07-09 Şubat 2020 tarihleri arasında Kahramanmaraş Olimpik Atıcılık Poligonunda düzenlendi.

  Haberi Oku

  ŞALVAR GÜREŞİ DÜNYA ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI

  Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Dünya Etnospor Konfederasyonu, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin ortaklaşa düzenlediği İlimizin Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Şalvar Güreşi Dünya Şampiyonası” 02 Şubat 2020 tarihinde Batıpark Spor Salonunda düzenlendi.

  Haberi Oku

  KAHRAMANMARAŞ’TA GENÇLERİN ATLETİK PERFORMANS HARİTASI ÇIKARTILACAK

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu arasında; il geneli amatör futbolcuların yetenek taraması yapılması projesi işbirliği protokolü 29.01.2020 tarihinde İl Müdürlüğü toplantı salonunda imzaları atıldı.

  Haberi Oku

  JUDO’DA MİLLİ BAŞARI

  Türkiye Judo Federasyonu Başkanlığı 2020 yılı faaliyet programında yer alan “Ümitler Judo Türkiye Şampiyonası” 24-26 Ocak 2020 tarihlerinde Kilis İlinde düzenlendi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER