BUGÜN FİDAN YARIN NEFES 11 MİLYON AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞTU

  Cumhurbaşkanlığı himayelerinde; Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından organize edilen ve 11.11.2019 saat 11:11 de Yurt çapında yapılan ağaç dikme etkinliğine Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizlerde destek olduk.

  Haberi Oku

  ABDAL HALİL AĞA VE SÜTÇÜ İMAM ANMA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

  Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu ve Abdal Halil AĞA Yardımlaşma ve Yaşatma Derneğinin birlikte tertiplediği Kahramanmaraş 100. Yıl Etkinlikleri Kapsamında “ABDAL HALİL AĞA VE SÜTÇÜ İMAM ANMA YÜRÜYÜŞÜ” 31 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşti. Müftülük Meydanından başlayıp şehir merkezinden devam eden yürüyüş Ulu Cami yanı Atatürk Meydanında yapılan sunum programıyla tamamlandı.

  Haberi Oku

  BATIPARK SPOR KOMPLEKSİNE BİR ANTRENMAN SALONU DAHA YAPILIYOR

  BM Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde Batıpark Spor Kompleksinde Güreş, Taekwondo ve Judo sporlarının yapılabileceği çok amaçlı spor salonu inşaatı devam ediyor.

  Haberi Oku

  BALKAN GÜREŞ MÜSABAKASINDA 4 ŞAMPİYON

  4- 6 Ekim 2019 tarihleri arasında Bulgaristan Sofya kentinde düzenlenen Balkan Güreş Şampiyonasına katılan Kahramanmaraş Spor Lisesi Öğrencileri Bahri Söyler 48 kg, Ahmet Özcan 62 kg, Mevlüt Özdemir 71 kg ve Hakan Büyükçıngıl 85 kg da kendi stillerinde Balkan Şampiyonu olmuştur.

  Haberi Oku

  AMATÖR SPOR HAFTASI TAMAMLANDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen spor ahlakına, disiplinine sahip sağlıklı nesillerin yetişmesine yardımcı olmak, amatör sporlara farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası bu yıl ilimizde 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında çeşitli sportif faaliyetlerle kutlandı

  Haberi Oku

  PELİN DOĞAN TEKERLEKLİ SANDALYE KORT TENİSİNDE TÜRKİYE 2.Sİ

  1-4 Ekim 2019 tarihleri arasında Bodrum ilinde düzenlenen Türkiye Şampiyonasında Çift Bayanlar Tekerlekli Sandalye Kort Tenisi kategorisinde Pelin Doğan Türkiye 2.si olmuştur.

  Haberi Oku

  KAHRAMANMARAŞ TOHM BAŞARILARLA DOLU BİR 2019 YILINI GERİDE BIRAKTI

  2014 Yılında Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz uhdesinde ilimizde başlatılan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi Güreş TOHM Açıldığı günden bu güne yetiştirdiği elit güreşçilerin elde ettiği başarıları ile göz dolduruyor. Olimpiyatlar, Dünya, Avrupa Şampiyonalarına Milli Güreş takımımızın alt yapısını oluşturacak sporcuları eğiten merkez sportif alt yapısı, teknik ekipi ve sunduğu sosyal imkanları ile genç pehlivanların gözdesi haline geldi.

  Haberi Oku

  SPORCU EĞİTİM MERKEZİMİZDEN BALKAN GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK BAŞARI

  02-06 Ekim 2019 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Panagyurıshte şehrinde düzenlenen U15 ve Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonasına ülkemizi temsilen Milli takım kadrosunda katılan Kahramanmaraş Sporcu Eğitim Merkezi Sporcularından Hakan Büyükçıngıl 85kg altın ve Batuhan Böke 52kg gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

  Haberi Oku

  TESİS AMİRLERİNE ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ VERİLDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü il merkezinde yer alan tesis amirlerine 24.09.2019 tarihinde Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) eğitimi verildi.

  Haberi Oku

  GÜMÜŞOLUK TAEKWONDO TÜRKİYE ŞAMPİYONU

  5-8 Eylül 2019 tarihleri arasında Sivas ilinde Taekwondo Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında sporcumuz Kerem Gümüşoluk 45 kiloda 7 müsabkada rakiplerini farklı skorlarla yenerek Türkiye Şampiyonu olmuştur.

  Haberi Oku

  AVRUPA HAREKETLİLİK GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

  2002 yılında ilan edilen ve o yıldan itibaren her yıl Avrupa’nın tüm ülkelerinde düzenli olarak kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası” 16-22 Eylül tarihlerinde kutlanıyor.

  Haberi Oku

  SEVİLAY ÖZTÜRK YÜZMEDE DÜNYA 3.SÜ

  09-15 Eylül 2019 tarihlerinde İngiltere Londra da düzenlenen Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonasına Milli Takım kadrosunda katılan Kahramanmaraş’ımızın başarılı Milli Palimpik Yüzücülerinden Sevilay Öztürk 50 Metre Kelebek Finalinde elde ettiği 47.35 lik derecesi ile Şampiyonada 3. Olarak Bronz Madalyanın sahibi oldu.

  Haberi Oku

  ŞAMPİYON WUSHU SPORCULARINDAN İL MÜDÜRÜ KABAKCIYA ZİYARET

  23-25 Ağustos 2019 tarihleri Türkoğlu Spor salonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehidi Niyaz Ergüven Wushu Kung-Fu Turnuvası düzenlendi.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TEMMUZ AYI FAALİYETLERİ İLE TÜRKİYENİN ENLERİ ARASINDA YER ALDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen proje kapsamında; 81 İl Müdürlüğü Aylık ve Haftalık olmak üzere illerde yapılan faaliyetlerin tanıtım videoları yapılıyor.

  Haberi Oku

  MAVİ KAPAK PROJESİ AYIN GÖNÜLLÜLÜK HAREKETİ SEÇİLDİ

  Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU 2019 yılını Gönüllülük yılı ilan etti. Bu kapsamda Türkiye genelinde Gönüllülük faaliyetleri gerçekleştiriyor.

  Haberi Oku

  AVRASYA BALKAN WUSHU ŞAMPİYONASINDA KAHRAMANMARAŞ DAMGASI

  “Uluslararası Avrasya Balkan Açık(open) Wuhsu, Kung Fu Şampiyonası” 30 Temmuz 04 Ağustos 2019 Tarihlerinde Ankara ilinde gerçekleştirildi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER