HABERARŞİVİ
 • 21

  EYLÜL

  İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE ÜCRETSİZ ÖZEL YETENEK SPOR MÜLAKATLARI HAZIRLIK KURSU AÇILDI

  Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Polis Meslek Eğitim Merkezleri, Polis Meslek Yüksek Okulları, Polis Özel Harekât, Askeri Okulların Özel Yetenek Spor Mülakatlarına ücretsiz hazırlık kursları başlatılıyor.

 • 21

  EYLÜL

  2017 YILI YAZ SPOR OKULLARI ÖĞRENCİ SAYISINDA TÜRKİYE 3.SÜ OLDUK

  21 Eylül 2017 Spor Genel Müdürlüğünün yayınladığı veri tabanı bilgilerine göre Kahramanmaraş İlçeleri ile birlikte Yaz Spor Okullarına katılan öğrenci sayılarında Türkiye Geneli 81 il içerisinde 39.964 sporcu öğrenci ile Adana ve Antalya illerinden sonra 3. Sırada yer aldı.

 • 21

  EYLÜL

  SAFİYE SARITÜRK BİR REKORA DAHA İMZA ATTI

  Avcılık ve Atıcılık Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan 30 Ağustos Zafer Kupası Trap kategorisi yarışları 25-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Konya İlinde gerçekleştirildi. Yıldız Bayanlar, Yıldız Erkekler, Genç Erkekler, Genç Bayanlar ve Büyük Bayanlar Kategorilerinde Kahramanmaraş sporcuları mücadele ettiler ve birçok madalya ile döndüler.

 • 19

  EYLÜL

  MİNİK JUDOCULARIMIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDAN MADALYALAR İLE DÖNDÜLER

  Minikler Türkiye Judo Şampiyonasında İlimiz sporcularından R. Onur Kök 26 Kg da Türkiye Şampiyonluğu, Sefa Doğan 38 Kg da Türkiye 3.lüğü elde ettiler.

 • 7

  EYLÜL

  TRAP VE SKEET’TE MADALYA YAĞMURU

  Avcılık ve Atıcılık Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan 30 Ağustos Zafer Kupası 25-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Trap Kategorisi yarışları Eskişehir ilinde, Skeet Kategorisi yarışları ise Konya ilinde düzenlendi

 • 22

  AĞUSTOS

  DAĞCILARIMIZ ERCİYES'TE ZİRVE YAPTI

  Kahramanmaraş Dağcılık İl Temsilciliğimize bağlı Madosk Dağcılık Kulübü sporcularımız Erciyes’e zirve tırmanışı gerçekleştirdiler.

 • 22

  AĞUSTOS

  ABDULLAH KUZU UKRAYNA’DAN BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ

  Abdullah Kuzu turnuvada yarı finale kadar çıkmayı başardı. Yarı finalde istediği sonucu alamayan boksörümüz 3. Olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

 • 16

  AĞUSTOS

  ONİKİŞUBAT KÜLTÜR SANAT VE SPORLA GELECEĞE KOŞUYOR

  Kahramanmaraş’ın en büyük ilçesi olan Onikişubat ilçemizde, Onikişubat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Onikişubat Halk Eğitim Merkezi ortaklaşa gerçekleştirdiği projeler ile 7 den 70 e tüm vatandaşlarımıza hizmet ediyor.

 • 15

  AĞUSTOS

  ABDULLAH KUZU MİLLİ TAKIMLA UKRAYNA’DA

  Genç Boks Milli Takımımız; 16-20 Ağustos 2017 tarihleri arasında Ukrayna Zhytomyr şehrinin ev sahipliğinde düzenlenecek olan Uluslararası Klitchko Kardeşler Boks Turnuvasına 10 sıklette katılacaklar.

 • 15

  AĞUSTOS

  KOD ADI 2023 PROJESİ BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlik merkezlerinde ‘Kod Adı 2023 Projesi’ hayata geçiriliyor. Proje kapsamında gençlere algoritma, programlama, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik alanlarında eğitimler verilecek. Eğitimi, başarıyla tamamlayan en iyi 100 genç, yaz döneminde özel eğitim kampına alınacak.

 • 10

  AĞUSTOS

  GÜREŞTE DÜNYA 3. FEYZULLAH AKTÜRK’E GÖRKEMLİ KARŞILAMA

  01-06 Ağustos 2017 tarihleri arasında Finlandiya’nın Tampere kentinde düzenlenen Gençler Dünya Güreş Şampiyonasında Serbest Stil, 120 kiloda mindere çıkan milli güreşçimiz Feyzullah Aktürk Dünya üçüncüsü oldu

 • 8

  AĞUSTOS

  SPORCU SAYILARINDA TÜRKİYE GENELİNDE 2. SIRADAYIZ

  2017 Spor Genel Müdürlüğünün yayınladığı veri tabanı bilgilerine göre Spor Kartlı Sporcu sayılarında 41.750 lik rakamla 81 il içerisinde Mersin’den sonra 2. Sırada yer aldık

 • 8

  AĞUSTOS

  GÜVENÇ GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

  Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi İç İşleri Komisyonu Başkanı Sayın Celalettin Güvenç Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze 07 Ağustos 2017 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirdi.

 • 2

  AĞUSTOS

  BALKAN JUDO ŞAMPİYONASINDA TİYEK’TEN BRONZ MADALYA

  28-30 Temmuz 2017 tarihlerinde Yunanistan’ın Selanik kentinde 10 ülkeden toplam 236 judocunun (136 erkek, 100 kız) katıldığı Yıldızlar Balkan Şampiyonasını Türkiye takım halinde birincilikle tamamladı.

 • 2

  AĞUSTOS

  KUŞAK GÜREŞİNDE TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ GELDİ

  Geleneksel spor dalları federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan ve 28-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Kütahya ilinde yapılan minikler bay bayan kuşak güreşi Türkiye şampiyonasında Kahramanmaraş takımı topladıkları puanlar sonucu Türkiye ikinciliğini elde etti.