HABERARŞİVİ
 • 16

  TEMMUZ

  15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ TAMAMLANDI

  15 Temmuz hain darbe girişimin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’IN çağrısı ile Halk tarafından bastırılmasının ikinci sene-i devriyesi tüm yurtta “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak kutlandı.

 • 9

  TEMMUZ

  HAMZA ALACA DÜNYA ŞAMPİYONU

  Hırvatistan’ın Başkenti Zagrep’te düzenlenen Yıldızlar Serbest Güreş Dünya Şampiyonasında 60 Kiloda mücadele eden Kahramanmaraş Tohm ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Güreş Takımı Sporcusu Hamza Alaca tüm rakiplerini eleyerek Dünya Şampiyonu oldu.

 • 2

  TEMMUZ

  YAZ SPOR OKULLARINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüzce 81 ilde gerçekleştirilen Yaz Spor okulları ilimizde görkemli bir törenle açıldı.

 • 26

  HAZİRAN

  KÜÇÜK MİNİKLER 11-12.13 YAŞ GÜREŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SERBEST STİL GRUP MÜSABAKALARI İLİ

  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığının 2018 yılı faaliyet programında yer alan Küçük Minikler (11)-(12-13) yaş Serbest stil güreş Türkiye Şampiyonası grup müsabakaları 19-23 Haziran 2018 tarihleri arasında ilimiz Osman Sayın Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 • 21

  HAZİRAN

  “İÇİMİZDEKİ KAHRAMANLAR” 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığımızca 81 ilde yapılan “İçimizdeki Kahramanlar” 15 Temmuz Şehitleri Anma programı 20 Haziran 2018 tarihinde Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Bu Özel etkinlik için 1500 kişilik Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinin tüm koltukları Al Bayrağımız ile süslendi. Program İl Protokolümüz, Kahramanmaraşlı Gazilerimiz ve vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile 20.30 da Kuran Tilaveti ile başladı.

 • 21

  HAZİRAN

  SPOR GENEL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET BAYKAN'DAN İLİMİZE ZİYARET

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN 20 Haziran 2018 tarihinde İlimize bir ziyaret gerçekleştirdi. Genel Müdürümüz ile birlikte Spor Kuruluşları Daire Başkan Sayın Osman GÜMÜŞ ve Tesisler Daire Başkanı Sayın Bayram Öcal da ilimize geldiler

 • 18

  HAZİRAN

  12 ŞUBAT KAPALI YÜZME HAVUZU SEL AFETİ NEDENİYLE >GEÇİCİ BİR SÜRE KAPALIDIR

  Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz günlerde yaşadığımız sel afeti nedeniyle 12 Şubat Kapalı Yüzme Havuzumuzun doldurma boşaltma ve ısıtma sistemlerinde teknik sorunlar oluşmuş ve bakıma alınmıştır.

 • 12

  HAZİRAN

  KÜÇÜK ERKEKLER HOKEY TAKIMIMIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında Ankara Altındağ Örnek Stadı’nda oynanan Okullararası Küçükler Hokey Türkiye Şampiyonasında İlimizi temsil eden Göllü Orta Okulu Küçük Erkekler takımı rakiplerine üstünlük sağlayarak Türkiye şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Ayrıca Şampiyonada Küçük kızlar kategorisinde mücadele eden sporcularımız Türkiye 4. Olmuştur. Hokey Türkiye Şampiyonasında derece sıralaması şu şekilde oluştu:

 • 1

  HAZİRAN

  GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİ İFTAR’DA BULUŞTU

  Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından personellerine her yıl Geleneksel olarak gerçekleştirilen İftar yemeği bu Ramazanda da yine düzenlendi.

 • 19

  MAYIS

  19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 81 ilde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da coşkuyla kutlandı. Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri Saat 10:00 da Atatürk Anıtına çelenk Sunma Töreni İle başladı.

 • 17

  MAYIS

  MASA TENİSİ ANALİG TÜRKİYE ŞAMPİYONU TAKIMINDAN İL MÜDÜRÜ KABAKCI’YA ZİYARET

  Spor Genel Müdürlüğümüzün organize ettiği 2017-2018 sezonu Anadolu Yıldızlar Ligi (analig) Masa Tenisi Final müsabakaları 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Denizli ilinde yapıldı. Kahramanmaraş'ı temsilen yarışmalara katılan Yıldız kız takımımız tüm etapları namağlup tamamlayarak 1.'lik elde etmiş ve Türkiye şampiyonu olmuştur, takım kaptanımız Gözde Dilara TEMİZ ise organizasyonun Fair Play ödülünü kazanmıştır.

 • 16

  MAYIS

  KAHRAMANMARAŞ’TA 2018 JUDONUN ALTIN YILI OLDU

  İlimizde Judo branşında başarılı sporcular Judo Antrenörleri Mustafa Karakız, Ertuğrul Tiyek, Hamza Selen, Doğan Kara, ve Judo İl Temsilcisi Mehmet Reyhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’yı ziyaret ettiler

 • 8

  MAYIS

  "TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ" İLİMİZDE BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 81 ilde hayata geçirilen “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesini” Kahramanmaraş’ta başlattık.

 • 8

  MAYIS

  KAHRAMANMARAŞ’IN PEHLİVANLARI EN İYİLER ARASINDA

  02-06 Mayıs 2018 Tarihlerinde Aksaray ilinde yapılan Güreş Eğitim Merkezlerine yatılı öğrenci seçme sınavı tamamlandı. Türkiye geneli 12 ilden 283 sporcunun katıldığı sınavlara Kahramanmaraş’tan 50 pehlivan katıldı.

 • 8

  MAYIS

  ATICILIK TRAP VE SKEET’TE BAŞARILAR ÜST ÜSTE GELİYOR

  Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığının 2018 yılı faaliyet programında yer alan Trap, Skeet Türkiye Şampiyonası yarışmaları 04-06 Mayıs 2018 tarihlerinde Bursa(trap) ve Konya(skeet) illerinde gerçekleştirildi. Şampiyonaya Kahramanmaraş adına katılan Atıcılık Sporcuları Büyükleri Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde mücadele ettiler.