HABERARŞİVİ
 • 19

  MAYIS

  19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 81 ilde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da coşkuyla kutlandı. Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri Saat 10:00 da Atatürk Anıtına çelenk Sunma Töreni İle başladı.

 • 17

  MAYIS

  MASA TENİSİ ANALİG TÜRKİYE ŞAMPİYONU TAKIMINDAN İL MÜDÜRÜ KABAKCI’YA ZİYARET

  Spor Genel Müdürlüğümüzün organize ettiği 2017-2018 sezonu Anadolu Yıldızlar Ligi (analig) Masa Tenisi Final müsabakaları 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Denizli ilinde yapıldı. Kahramanmaraş'ı temsilen yarışmalara katılan Yıldız kız takımımız tüm etapları namağlup tamamlayarak 1.'lik elde etmiş ve Türkiye şampiyonu olmuştur, takım kaptanımız Gözde Dilara TEMİZ ise organizasyonun Fair Play ödülünü kazanmıştır.

 • 16

  MAYIS

  KAHRAMANMARAŞ’TA 2018 JUDONUN ALTIN YILI OLDU

  İlimizde Judo branşında başarılı sporcular Judo Antrenörleri Mustafa Karakız, Ertuğrul Tiyek, Hamza Selen, Doğan Kara, ve Judo İl Temsilcisi Mehmet Reyhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’yı ziyaret ettiler

 • 8

  MAYIS

  "TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ" İLİMİZDE BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 81 ilde hayata geçirilen “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesini” Kahramanmaraş’ta başlattık.

 • 8

  MAYIS

  KAHRAMANMARAŞ’IN PEHLİVANLARI EN İYİLER ARASINDA

  02-06 Mayıs 2018 Tarihlerinde Aksaray ilinde yapılan Güreş Eğitim Merkezlerine yatılı öğrenci seçme sınavı tamamlandı. Türkiye geneli 12 ilden 283 sporcunun katıldığı sınavlara Kahramanmaraş’tan 50 pehlivan katıldı.

 • 8

  MAYIS

  ATICILIK TRAP VE SKEET’TE BAŞARILAR ÜST ÜSTE GELİYOR

  Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığının 2018 yılı faaliyet programında yer alan Trap, Skeet Türkiye Şampiyonası yarışmaları 04-06 Mayıs 2018 tarihlerinde Bursa(trap) ve Konya(skeet) illerinde gerçekleştirildi. Şampiyonaya Kahramanmaraş adına katılan Atıcılık Sporcuları Büyükleri Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde mücadele ettiler.

 • 7

  MAYIS

  “OBEZİTEYLE MÜCADELE VE SAĞLIKLI YAŞAM” PROJESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ İLE FİNAL YAPTI

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Kahramanmaraş Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinin ortaklaşa yürüttüğü “Obeziteyle Mücadele ve Şağlıklı Yaşam” projesi imzalanan protokol kapsamında bir dizi sportif faaliyetle tamamlanarak bu faaliyetler kapsamında 12 Şubat Stadyumunda Bisiklet, Yürüyüş, Aerobik, Fitness, Yüzme gibi birçok etkinliklerle 2 ay boyunca düzenli olarak devam etti.

 • 4

  MAYIS

  KAHRAMANMARAŞ WUSHU TAKIMI DOĞU İLLERİ ŞAMPİYONU

  Wushu Federasyonu tarafından 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonunda gerçekleştirilen Gençler ve Büyükler İller arası Şehit Polis Fethi Sekin Wushu Kung FU Sanda Şampiyonası 16 Doğu ve Güneydoğu İllerinden yaklaşık 250 sporcunun katılımıyla tamamlandı.

 • 3

  MAYIS

  TESİSLERİMİZ ÇİÇEK AÇTI

  Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak İl Geneli Gençlik Merkezleri ve İl Spor Merkezlerinde çiçekler ve Ağaç fidanları toprakla buluşturduk.

 • 26

  NİSAN

  KAHRAMAN GENÇLERİMİZ 57. ALAYA VEFA YÜRÜYÜŞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ!!!

  Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri olarak İlimizde ki Gençlerle birlikte ecdadımızı anmak adına “Yeniden Diriliş, Aynı Ruhla Çanakkale’deyiz.” sloganı ile 25 Nisan 2018 günü Kahramanmaraş Gençlik Merkezi önünden başlayarak Şehir Merkezinden geçip Kahramanmaraş Şehitliğine kadar olan güzergâhta 100 Metrelik Türk Bayrağımız ve yaklaşık 300 gençlik merkezi üyelerimiz, Antrenörlerimiz, Sporcularımız ve İl Müdürlüğü personellerimiz ile Çanakkale 57. Alay Vefa Yürüyüşünü Allahu Ekber nidaları ile gerçekleştirdik. Şehir merkezinde yürüyüş kortejine vatandaşlar alkışlar ve sloganlarla destek oldular.

 • 26

  NİSAN

  OKUL SPORLARI OKÇULUK İL BİRİNCİLİĞİ TURNUVASI TAMAMLANDI

  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul Sporları faaliyetleri kapsamında Okçuluk İl Birinciliği turnuvası 24-25 Nisan 2018 tarihlerinde 12 Şubat Stadyumunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Turnuvaya il geneli Minikler, 38 okul takımı yaklaşık 115 sporcu katıldı. İki gün süren turnuva sonunda derece elde eden sporculara törenle madalya ve başarı belgeleri takdim edildi. Sporcuların ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKCI, Ak Parti Disiplin Kurulu Üyesi Mücahit KABAKCI, Beden Eğitimi Öğretmenleri, Okul İdarecileri ve Sporcu velileri takdim etti.

 • 26

  NİSAN

  KILAVUZLU SU SPORLARI MERKEZİ KANO YARIŞLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında Kano İl Birinciliği turnuvası 26 Nisan 2018 tarihinde Kılavuzlu Su Sporları Merkezinde gerçekleştirildi. Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde sporcuların 500 MT. Lik parkurda il birincisi olabilmek için mücadele ettiler. Yarışlar sonucu derece elde eden okul takımları şu şekilde oluştu;

 • 24

  NİSAN

  HALTER TÜRKİYE ŞAMPİYONU MELİKE GÜNALDAN ZİYARET

  Türkiye Halter Federasyonu Başkanlığının 2018 yılı faaliyet programında yer alan Gençler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası 11-15 Nisan 2018 Tarihlerinde Ağrı ilinde yapıldı.29 ilden 68 Kulüp toplam 427 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonaya ilimiz adına katılan Melike GÜNAL 90+kg Koparma ve Silkmede toplamda 215 puanla Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca GÜNAL dört Türkiye Rekoruda kırarak büyük bir başarıya imza attı.

 • 24

  NİSAN

  OKUL SPORLARI FUTSAL KÜÇÜKLER İL BİRİNCİLİĞİ TURNUVASI TAMAMLANDI

  2017-2018 Eğitim öğretim yılı okul sporları Futsal Küçük Erkekler İl Birinciliği turnuvası 16-24 Nisan 2018 tarihlerinde Osman Sayın Spor Salonunda 11 Okul takımın katılımıyla gerçekleştirildi.

 • 13

  NİSAN

  ATICILIK FEDERASYON KUPASINDA SPORCULARIMIZ KUPAYI KAPTI

  Avcılık ve Atıcılık Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan “Atıcılık Federasyon Kupası” 06-08 Nisan 2018 tarihlerinde Trap Kategorisi Konya, Skeet Kategorisi ise illerinde düzenlendi.