HABERARŞİVİ
 • 15

  OCAK

  VOLEYBOL GENÇ KIZLAR (A) GRUBU İL BİRİNCİSİ BELLİ OLDU

  2017-2018 Eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında Voleybol Genç Kızlar A grubu İl birinciliği turnuvası 17 Aralık 2017-15 Ocak 2018 tarihleri arasında Osman Sayın Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 • 9

  OCAK

  OKUL SPORLARI BADMİNTON GENÇLER İL BİRİNCİLERİ KUPALARINI ALDI

  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında Gençler(kız-erkek) Badminton İl birinciliği turnuvası 02-09 Ocak 2018 tarihlerinde Kahramanmaraş Gençlik Merkezi Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 • 8

  OCAK

  GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın, “Gençlik Şühedanın İzinde” sloganıyla 81 ilde düzenlediği “Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı” Kahramanmaraş İlimizde de 103. sene-i devriyesinde 07 Ocak 2018 tarihinde 150 metrelik al bayrak açılarak sporcularımız, antrenörlerimiz, kurum personelimiz ve çok sayıda vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

 • 28

  ARALIK

  OKULSPORLARI BASKETBOL (A) İL BİRİNCİLİĞİ TURNUVASI TAMAMLANDI

  2017-2018 Eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında Basketbol (A) Genç Erkekler il birinciliği turnuvası 18-28 Aralık 2017 tarihlerinde Batıpark Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 • 25

  ARALIK

  BOKSÖRÜMÜZ HALİL BUCAK TÜRKİYE 3.SÜ

  Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası 52 kg da mücadele eden Sporcumuz Halil Bucak Türkiye 3. Sü olarak Bronz Madalyanın sahibi oldu.

 • 19

  ARALIK

  LİDER GENÇLİK SPOR KULÜBÜNDEN İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

  Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Ahmet Özkul, Bilek Güreşi Antrenörü Hacı Mehmet Nazlı, Bilek güreşi İl Hakemi Ahmet Özdemir, Özel Sporcular Federasyonu As Başkanı Efkan Korkmaz ve 09-10 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da yapılan 5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonasında derece elde eden sporcular Ahmet Eren Korkmaz, Muhammet Emin Tıraş ve Mehmet Hamza Bayır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’yı Makamında ziyaret ettiler.

 • 18

  ARALIK

  DÜNYA ŞAMPİYONU BEYTULLAH EROĞLU’NA ÇOŞKULU KARŞILAMA

  Hemşehrimiz Beytullah Eroğlu 50 metre kelebekte 38,35 saniyelik derecesiyle rakiplerini geride bırakarak altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonu oldu.

 • 13

  ARALIK

  GENÇ KIZLAR VOLEYBOL B GRUBU İL BİRİNCİSİ SPOR LİSESİ

  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Okul sporları faaliyet programı kapsamında Voleybol B grubu Genç Kızlar İl birinciliği Müsabakaları 04-13 Aralık 2017 tarihlerinde Batıpark Spor salonunda gerçekleştirildi.

 • 13

  ARALIK

  FUTSAL YILDIZ ERKEKLER İL BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Okul sporları faaliyet programı kapsamında Futsal Yıldız erkekler İl birinciliği Müsabakaları 04-13 Aralık 2017 tarihlerinde Osman Sayın salonunda gerçekleştirildi.

 • 11

  ARALIK

  GENEL MÜDÜR YARDIMCIMIZ MURAT KOCAKAYA’DAN ZİYARET

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcımız Sayın Murat KOCAKAYA 09 Aralık 2017 tarihinde İlimize bir ziyaret gerçekleştirdi.

 • 6

  ARALIK

  DÖRT SPORCUMUZ HOKEY MİLLİ TAKIMDA

  15-17 Aralık 2017 tarihlerinde Kırklareli'de düzenlenecek olan U19 Güney Avrupa Salon Hokey Şampiyonasından İlimiz Sporcularından Genç Erkekler Milli Takımda Furkan Ateş, Rahim Genç, Genç Bayanlar Milli Takımda Sedef Durur ve Ruken Özmen Ay Yıldızlı forma ile Mücadele edecekler. Romanya, Bulgaristan, Ermenistan ve Türkiye'nin katılacağı Şampiyonada Genç Bayan Milli takım Teknik Direktörlüğünde Antrenörümüz Vakkas Çelik yapacaktır.

 • 4

  ARALIK

  3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE YÜZME YARIŞLARI YAPILDI

  3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri kapsamında 12 Şubat kapalı yüzme havuzunda Bölgesel Engelliler Yüzme yarışları gerçekleştirildi.

 • 4

  ARALIK

  SPORA VE GENÇLİĞE YAPILAN KATKILARA “VEFA GECESİ”

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı 01 Aralık 2017 tarihinde İlimizde Spora ve Gençliğe Katkılara “Vefa Gecesi” Programı düzenledi.

 • 1

  ARALIK

  FUTSAL GENÇ ERKEKLER İL BİRİNCİSİ KAHRAMANMARAŞ ANADOLU LİSESİ

  2017-2018 Eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen Genç erkekler Futsal İl birinciliği müsabakaları 15 Kasım 01 Aralık 2017 tarihleri arasında Osman Sayın Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 • 1

  ARALIK

  FUTBOLUN EFSANELERİ GENÇ MAHKÛMLARLA BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Ceza ve İnfaz Kurumlarındaki hükümlü ve tutuklu gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmeleri, gençlerin sosyalleşmesi ve rehabilitasyon edilmesine, Cezaevinden tahliye olduklarında sivil hayata daha iyi adapte olmalarına katkı sağlaması için proje hayata geçirildi.