HABERARŞİVİ
 • 15

  KASIM

  OKUL SPORLARI KROS TÜM KATEGORİLER İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞLARI HAKKINDA DUYURU

  OKUL SPORLARI KROS TÜM KATEGORİLER İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞLARI HAKKINDA DUYURU

 • 5

  KASIM

  DOĞUKENT FUTBOL SAHASI IŞIKLARINI AMATÖRE AÇTI

  Dulkadiroğlu ilçemizde yer alan Doğukent Sentetik futbol sahamızda ilk resmi gece maçı yapıldı.

 • 5

  KASIM

  BOKSÖRÜMÜZ HALİL BUCAK TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA

  Türkiye Boks Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 2. Grup müsabakaları 30 Ekim – 03 Kasım 2018 tarihlerinde Mersin- Erdemli ilçesinde gerçekleştirildi.

 • 2

  KASIM

  100 ORTAOKUL ÖĞRENCİSİ 12 ŞUBAT STADINI ZİYARET ETTİLER

  Kahramanmaraş Merkeze 58 km Andırın ilçemize 28 km uzaklıkta Sulu Yayla Mahallemizde bulunan Sulu Yayla Şehit Fatih Demir Orta Okulundan 100 öğrenci Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ali İhsan Kabakcı’nın misafiri olarak 01 Kasım 2018 tarihinde 12 Şubat Stadyumunu ziyaret ettiler.

 • 2

  KASIM

  PERSONELİMİZE SIFIR ATIK PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI

  Ülkemizde İsrafı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri kazanmak, yarınlara temiz bir dünya bırakmak Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tüm yurt genelinde 2018 yılında hayata geçirilen “Sıfır Atık” projesinin tanıtımı Kurumumuzda da yapıldı.

 • 30

  EKİM

  ATICILIK CUMHURİYET KUPASINA KAHRAMANMARAŞ DAMGASI

  Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığı 2018 yılı faaliyet programında yer alan “29 Ekim Cumhuriyet Atıcılık Trap-Skeet Kupası” 26-28 Ekim 2018 tarihlerinde Mersin ve Bursa illerinde yapıldı.

 • 26

  EKİM

  OKUL SPORLARINA BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

  Daha önce 28 Ekim 2018 olarak duyurulan Okul Sporları Faaliyetleri son başvuru tarihi 04 Kasım 2018 tarihine kadar uzatılmıştır.

 • 22

  EKİM

  KAHRAMANMARAŞ EXTREME SPOR FESTİVALİ TAMAMLANDI

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklaşa düzenlenen “Kahramanmaraş Extreme Spor Festivali “ 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Kılavuzlu Su Sporları Merkezi, Sır Barajı Havzası Seçkiner Rafting alanı ve Extrem Park Kapıçam olmak üzere üç merkezde düzenlendi.

 • 15

  EKİM

  AMATÖR SPOR HAFTASI TAMAMLANDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen spor ahlakına, disiplinine sahip sağlıklı nesillerin yetişmesine yardımcı olmak, amatör sporlara farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası bu yılda 08-14 Ekim 2018 tarihlerinde ilimizde çeşitli sportif faaliyetlerle kutlandı

 • 15

  EKİM

  MİLLİ ATLET ESCOBAR’A PLAKET TAKDİM EDİLDİ

  Ersin Düzen Moderatörlüğünde Milli Atlet Yasmani Copella Escobar katılımıyla 11 Ekim 2018 tarihinde ilimiz Osman Sayın Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 • 11

  EKİM

  SPORCU YETENEK TARAMASI ELBİSTAN İLÇEMİZDE DEVAM EDİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 81 ilde hayata geçirilen “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesini” Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında ilimizde başlattık.

 • 11

  EKİM

  ŞAMPİYONLARIN İZİNDE PROJESİ İLE ERSİN DÜZEN VE MİLLİ ATLET YASMANİ COPELLO ESCOBAR GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından organize edilen “ŞAMPİYONLARIN İZİNDE “ Programı ile Milli Atlet Yasmani Copello Escabar Ersin Düzen Moderatörlüğünde Kahramanmaraş’lı Gençler ile bir araya geldi.

 • 8

  EKİM

  AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen spor ahlakına, disiplinine sahip sağlıklı nesillerin yetişmesine yardımcı olmak, amatör sporlara farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası bu yılda 08-14 Ekim 2018 tarihlerinde ilimizde çeşitli sportif faaliyetlerle kutlanacak.

 • 2

  EKİM

  TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ 2. ETAP İLÇELERİMİZDEN BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 81 ilde hayata geçirilen “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesini” Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında ilimizde başlattık. Geçtiğimiz yıl yaptığımız taramalar neticesi yüzde 4 lük dilime giren yetenekli sporcularımızı uzman antrenörler nezaretinde eğitimleri devam ediyor.

 • 1

  EKİM

  “SINIR TANIMAYAN GENÇLİK SODES'LE MUTLU” PROJESİ GENÇLERE UMUT OLDU

  Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen, Kahramanmaraş Valiliği koordinasyonunda Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “ Sınır Tanımayan Gençlik Sodes’ le Mutlu” projesi Osman Sayın Spor Salonunda yapılan törenle tamamlandı.