İLİMİZ SON 17 YILIN EN BÜYÜK ORYANTİRİNG YARIŞMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanlığı 2019 yılı faaliyet programında yer alan “2. KADEME & 14 YAŞ VE ALTI ORYANTİRİNG YARIŞMASI” 09-10 Mart 2019 tarihlerinde ilimizde gerçekleştirildi.

11 MART 2019

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanlığı 2019 yılı faaliyet programında yer alan “2. KADEME & 14 YAŞ VE ALTI ORYANTİRİNG YARIŞMASI” 09-10 Mart 2019 tarihlerinde ilimizde gerçekleştirildi. Tertip komitesi Oryantiring yarışları için Türkiye geneli 128 Spor kulübünden 2150  sporcu yanında antrenör İdareci ve sporcu velileleri ile birlikte 3000 e yakın katılımla aynı yarış türünde son 17 yılın yapılan en büyük katılımı olduğu açıklaması yapıldı.

"2. Kademe & 14 Yaş ve Altı Oryantiring yarışmasının" 1. Günü Oryantiring Yarışları Kapıçam Ekstrem Sporlar Merkezinde gerçekleştirildi. İlk gün yarışları öncesi açılış töreni yapıldı. Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet ERKOÇ, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Sayın Hacer AKYÜZ, ve Kahramanmaraş Valimiz Sayın Vahdettin ÖZKAN sırasıyla birer açılış konuşması yaptılar.

Açılış konuşmalarının akabinde Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer AKYÜZ desteklerinden dolayı; Kahramanmaraş Valisi Sayın Vahdettin ÖZKAN, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKCI, Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kadir GEMCİ, Dulkadiroğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali AKSU, Sponsor firmalarımızdan BLC Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şahin BALCIOĞLU ve Gençlik ve İzcilik Çevre Kültür Derneği Başkanı Erol YURDALAN’a plaket takdim ettiler. Protokol üyeleri "2. Kademe & 14 Yaş ve Altı Oryantiring yarışmasının" 1. Günü sonunda derece elde eden sporcuların Madalya ve Başarı belgelerini takdim ettiler.

"2. Kademe & 14 Yaş ve Altı Oryantiring yarışmasının" 2. Günü Sprint yarışları; Şehrimizin tarihi mahallerinde kurulan parkurda yapıldı. Kahramanmaraş Orta okulu yakınında kurulan iki Start noktasında çıkış yapan sporcular Çukuroba, Kanlıdere, Boğazkesen, Demirciler Çarşısı,  Kapalı Çarşı, gibi tarihi mekanlarda noktaları harita yardımıyla bularak Trabzon caddesi Demokrasi meydanında kurulan finish noktasında yarışları tamamladılar. 2. Gün Sprint yarışlarının ödül töreni Atatürk Meydanın yapıldı. Protokol üyeleri derce elde eden sporcuların madalya ve başarı belgelerini takdim ettiler.