ASKERİ VE POLİS OKULLARI SPOR MÜLAKATLARINA ÜCRETSİZ HAZIRLIK KURSLARI BAŞLADI

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 2018 YILINDA ÜCRETSİZ OLARAK BAŞLATILAN POLİS VE ASKERİ OKULLARIN SPOR MÜLAKATLARI HAZIRLIK KURSLARI YOĞUN TALEP ÜZERİNE 2019 YILINDA DA DEVAM EDİYOR.

6 MART 2019
HABERİNFOTOĞRAFLARI

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 2018 YILINDA ÜCRETSİZ OLARAK BAŞLATILAN POLİS VE ASKERİ OKULLARIN SPOR MÜLAKATLARI HAZIRLIK KURSLARI YOĞUN TALEP ÜZERİNE 2019  YILINDA DA DEVAM EDİYOR.

Kamu oyunda olumlu dönüşler alınan proje  ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKCI şunları söyledi:

“İlimiz gençlerinin ve Yüksek Öğrenim Yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin yoğun talepleri üzerine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ müz bünyesinde ücretsiz olarak  Askeri Ve Polis Okulları Spor Mülakatları Hazırlık Kurslarını yeni dönemde de başlattık. Kurslarımızda Komiser Yardımcılığı, Polis Meslek Eğitim Merkezleri, Polis Özel Hareket, Polis Meslek Yüksekokulu, Astsubaylık, Subaylık, Milli Savunma Üniversitesi, Bekçilik gibi spor mülakatı ile öğrenci alımı yapan okulların sınavlarına hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. 12 Şubat Stadyumu ve Osman Sayın Spor Salonu’nda uzman antrenörlerimiz koordinesinde standartlara uygun olarak parkurlar kurulmuş olup gençlerimiz ücretsiz olarak kurslarımızdan faydalanmaktadırlar.  2018 döneminde kurslarımıza; ilimiz, ilçelerimiz  ve çevre illerden 400 gencimiz katılım  sağlamış olup  kursiyerlerimizden 110’ u  askeri ve polis okullarını kazanmıştır. Öğrencilerimize okul ve meslek hayatlarında  kurumum ve şahsım adına başarılar dilerim.” dedi.

Ayrıca İl Müdürü KABAKCI yeni dönemde Askeri ve Polis Okulları Spor Mülakatlarına hazırlanmak isteyen tüm gençlerimizi kurslara davet etti.