KAHRAMANMARAŞ EXTREME SPOR FESTİVALİ TAMAMLANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklaşa düzenlenen “Kahramanmaraş Extreme Spor Festivali “ 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Kılavuzlu Su Sporları Merkezi, Sır Barajı Havzası Seçkiner Rafting alanı ve Extrem Park Kapıçam olmak üzere üç merkezde düzenlendi.

22 EKİM 2018

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak ortaklaşa düzenlediğimiz “Kahramanmaraş Extreme Spor Festivali “ 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Kılavuzlu Su Sporları Merkezi, Sır Barajı Havzası Seçkiner Rafting alanı ve Extrem Park Kapıçam olmak üzere üç merkezde düzenlendi.

Havada, Karada, Suda Heyecan ve Adrenalin Kahramanmaraş’ta sloganından hareketle üç gün süren Festival boyunca Kahramanmaraş heyecan dolu organizasyonlara ev sahipliği yaptı. Festival Kapsamında Kılavuzlu Su Sporları Merkezinde; Kano Kürek, Dragon Yarışları, Sır Barajı Havzasında R4 Mix Rafting Türkiye Şampiyonası, Ahir Dağı Anten Tepesinde Yamaç Paraşütü, Extreme Park Kapıçam’da ise Macera ip parkuru, Geleneksel Oyunlar, Tırmanma Duvarı yarışları, Paintbol, Oryantiring, Okçuluki Atıcılık ve Dağ Bisikleti organizasyonları düzenlendi.

Festivalin açılışı 19 Ekim 2018 tarihinde Şehir Merkezinde tüm sporcuların katıldığı kortej yürüyüşü ve akabinde Atatürk Meydanında yapılan açılış töreni ile gerçekleştirildi.

Festival ile ilimizde birçok ilke imza atıldı. R4 Mix Rafting Türkiye Şampiyonası ve Dragon Yarışları izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı. Kılavuzlu Su Sporları Merkezinde düzenlenen Dragon yarışlarına sporcular yanında her yaştan vatandaşlara katılarak heyecanı yaşadılar. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Personelleri arasında yapılan Dragon yarışlarında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü birincilik elde etti.

21 Ekim 2018 tarihinde Festivalin kapanışı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Müsabakalarda derece elde eden takımların Kupa Madalya ve Para ödülleri kapanış töreninde takdim edildi. Ödülleri; Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Sn. İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Organizasyon idarecileri tarafından takdim edildi.