TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ 2. ETAP İLÇELERİMİZDEN BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 81 ilde hayata geçirilen “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesini” Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında ilimizde başlattık. Geçtiğimiz yıl yaptığımız taramalar neticesi yüzde 4 lük dilime giren yetenekli sporcularımızı uzman antrenörler nezaretinde eğitimleri devam ediyor.

2 EKİM 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 81 ilde  hayata geçirilen “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesini” Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında ilimizde başlattık. Geçtiğimiz yıl yaptığımız taramalar neticesi yüzde 4 lük dilime giren yetenekli sporcularımızı uzman antrenörler nezaretinde eğitimleri devam ediyor.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile 2. Etap tarama faaliyetlerini alt yapı çalışmaları yapılarak Kuzey ilçelerimizden start verdik. 01 Ekim 2018 tarihi itibaren İlk taraman faaliyetini Göksun ilçemizde gerçekleştirdik. İlk Okul 3. Sınıfa devam eden öğrenciler üzerine yapılan testler Göksun İlçe Spor Salonunda yapılıyor. Göksun İlçesinde yaklaşık 600 öğrenci testlere tabi tutulması planlanıyor. İlçelerde ki Tarama faaliyetleri tamamlandığında İl Merkezinde tarama faaliyetleri yapılacak.  İl geneli sezon boyunca 20bin öğrenci “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında teste tabi tutulması planlanıyor.