YAZ SPOR OKULLARINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüzce 81 ilde gerçekleştirilen Yaz Spor okulları ilimizde görkemli bir törenle açıldı.

2 TEMMUZ 2018

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüzce 81 ilde gerçekleştirilen Yaz Spor okulları ilimizde görkemli bir törenle açıldı.

Spor Genel Müdürlüğümüzün 80. Kuruluş yıl dönümü olan 29 Haziran 2018 tarihinde 12 Şubat Stadyumunda gerçekleştirilen açılış töreni Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortaklaşa yapıldı. Açılış törenine; İl Protokolünden, Kahramanmaraş Milletvekillerimiz Sayın İmran KILIÇ, Sayın Mehmet Cihad SEZAL, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ, Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Kadir OKATAN, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi MAHÇİÇEK, Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe CESUR, Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, STK’lar, Sporcularımızın velilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Yaz Spor Okulları açılış töreni; spor branşlarının kortej yürüyüşüyle, tribünleri selamlaması ile başladı. Sporcuların yerlerini alması ile birlikte Saygı Duruşu ve İstiklal marşımız okundu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ ve Kahramanmaraş Milletvekillerimiz Sayın İmran KILIÇ, Sayın Mehmet Cihad SEZAL birer açılış konuşması yaptılar. Açılış konuşmalarının akabinde Wushu, Taekwondo, Boks, Judo, Cimnsatik, Güreş ve Karate Sporcuları kendi alanlarında gösteri yaparak yeteneklerini sergilediler.

Spor gösterilerinin sonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin Yaz Spor Okullarına katılan sporculara verdiği spor malzemeleri dağıtımı yapıldı. Protokol üyeleri ve Sporcularının toplu  hatıra fotoğrafı çekimi ile Yaz Spor Okulları açılış töreni tamamlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKCI Tören sonunda yaptığı açıklamada “ Okulların kapanması ile her yıl olduğu gibi bu yılda yaz spor okullarını açtık. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız protokol çerçevesinde hem büyükşehir spor tesisleri hem de il spor merkezlerimiz de  il merkezi ve tüm ilçelerimiz de yaz spor okullarının açtık. Çok yoğun bir katılım var, geçtiğimiz yıl Türkiye Geneli 43 bin çocuğumuza yaz spor okulları kapsamında eğitim vermiştik bu rakam ile Türkiye sıralamasında Kahramanmaraş 3. Sırada yer almıştı. Bu yıl daha şimdiden 35 bin spor kartı sayısına ulaştık rekora koşuyoruz. Bu yoğun ilgiden dolayı çocuklarını spora yönlendiren velilerimize, Antrenörlerimize, tesis personellerine ve Kurumsal birliktelik ile yaz spor okullarını rekora koşturan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet ERKOÇ’a teşekkür ediyorum” dedi.