"9. ULUSLARARASI 5 NİSAN MADALYA GÜNÜ SATRANÇ TURNUVASI" TAMAMLANDI

"9. ULUSLARARASI 5 NİSAN MADALYA GÜNÜ SATRANÇ TURNUVASI" 03-08 Nisan 2018 tarihleri arasında 7 Ülkeden ve Türkiye’den toplam 640 sporcunun katıldı. Turnuvanın son günü yapılan törenle sporcuların ödülleri takdim edildi.

9 NİSAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

İlimize Kurtuluş Savaşında göstermiş olduğu kahramanlıklar nedeniyle 5 Nisan 1925 yılında verilen tek şeritli İstiklal Madalyası verildi. Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyasının verilişinin 93. Yıl dönümünde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında bu yıl 9. Su düzenlene "9. ULUSLARARASI 5 NİSAN MADALYA GÜNÜ SATRANÇ TURNUVASI"  03-08 Nisan 2018 tarihleri arasında 7 Ülkeden ve Türkiye’den toplam 640 sporcunun katıldı. Turnuvanın son günü yapılan törenle sporcuların ödülleri takdim edildi.

Sporcuların Madalya, Kupa ve Toplamda 51 bin 900 TL ‘lik Para ödüllerini Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sayın İmran Kılıç,  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Dairesi Başkanı Cevdet Kabakçı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Tutlu,    Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Haznedaroğlu ve Ulaş Demirci, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Halil Bozdoğan takdim ettiler. Ayrıca Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Haznedaroğlu ve Ulaş Demirci Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay adına turnuvaya verdikleri desteklerden dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Dairesi Başkanı Cevdet Kabakçı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Büyükşehir Belediye Spor Şube Müdürü Halil Bozdoğan’a Ankara’da isimleriyle yaşatılacak bir fidan kampanyası kapsamında “FİDAN SETİFİKASI” Takdim ettiler.

"9. ULUSLARARASI 5 NİSAN MADALYA GÜNÜ SATRANÇ TURNUVASI" sonunda 5 kategoride ilk üçe giren sporcular şu şekilde oluştu;

A Kategorisinde; 1. GM Vugar Rasulov 2. IM Misratdin Iskanda ov 3. IM Meilis Annaberdiev
B Kategorisinde; 1. Sefa Var 2. Ufuk Alp Adıgüzel 3. Taha Şahin
14 Yaş ve Altı Kategorisinde; 1.Arda Altundal 2. Ömür Elgin 3. İsa Gülbaş
10 Yaş ve Altı Kategorisinde; 1.Efdal Gülbahar 2. Kutay Sakmak 3. Ahmet Selim Uygun
8 Yaş ve Altı Kategorisinde; 1. Arda Çekilmez 2. Erdem Avcı 3. Ali Eren Hasırcı